Продавець ВЛАДІВІТ - інтернет-магазин розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
449 відгуків
!!! Для оптових покупців діють спеціальні умови !!!
Інтернет-магазин ВЛАДІВІТ
Фільтри
Ціна
В наявності
Виробник
Графік роботи
 • Понеділок
  10:0018:00
 • Вівторок
  10:0018:00
 • Середа
  10:0018:00
 • Четвер
  10:0018:00
 • Пʼятниця
  10:0018:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380 (97) 295-97-51
+380 (44) 496-00-01
ВЛАДІВІТ - інтернет-магазин
ул.Шахтерская, дом.5, территория ПАО «Завод Пластмасс», Київ, Україна
vladivit.com.uavip@vvg.kiev.ua

Системи прокладання кабелю в ґрунті

Системи прокладання кабелю в ґрунті

 

Розвиток енергетики в державі, що становить одну з наріжних умов її процвітання, немислимий без створення ефективної системи енергорозподілу та енергопостачання найрізноманітніших об'єктів промислової, господарської та житлової інфраструктури. На практиці це означає вирішення проблеми передачі електроенергії без істотних втрат на великі відстані за допомогою повітряних (ПЛ) та підземних кабельних ліній (КЛ) із застосуванням різного роду транспортувального електрообладнання — трансформаторів, підстанцій, а також пристроїв, що супроводжують енергопередачу: опор ЛЕП, тросів, ізолюючих елементів, деталей кріплення тощо. Розмістити весь цей комплекс на території - означає врахувати і розумно використовувати всі її готівкові умови: характер грунтів, рельєф, близькість підземних вод і т.д.

Створення систем електропостачання, і насамперед прокладання провідників — проводів і кабелів — робота, яка потребує чималих теоретичних знань, значних практичних навичок, і спеціального устаткування. Від того, наскільки успішно вона виконана, залежить надійність та довговічність енергосистеми.

Прокладання кабельних магістралей проводиться у трьох природних середовищах - повітрі (надземне прокладання), під землею та під водою. У кожного з цих варіантів свої особливості, але безсумнівно, що при повітряному та підводному способах прокладки кількість несприятливих факторів, що діють на струмопровідні лінії, найбільше. Так, при прокладанні в повітряному середовищі актуальними у плані можливої ​​небезпеки є:

проблема штормового захисту, пов'язана з розривом проводів під дією вітру і об'єктів, що падають, здатних, до того ж, наносити пошкодження фідерам;
проблема блискавкозахисту та запобігання накопиченню електростатичних зарядів на конструкціях ліній електропередач;
проблема критичного провисання та обриву цих ліній через зледеніння та налиплий сніг;
проблема деструктивної дії сонячної радіації, птахів, тварин, людей (планеристи, вандали та ін.) та природних явищ (землетруси, повені тощо).
Таким чином, повітряний вид прокладання кабелів несе у собі масу небезпек. Їх у переважній більшості своїй позбавлена ​​прокладка кабелю в землі. Ушкодження його тут вкрай рідкісні, тим більше, якщо всі правила прокладки дотримані, і клопоту така прокладка майже не завдає. Навпаки, прокладання кабелю під водою не тільки означає поміщення його в хімічно активне та електропровідне середовище, а й вимагає величезних трудовитрат, спеціального обладнання та фахівців із ведення монтажних робіт під водою — робіт рідкісного профілю. Ось чому підземний спосіб прокладання під час створення кабельних ліній вважається кращим. Тим не менш, ясно, що і він не ідеальний, оскільки і перебуваючи під землею кабель може піддатися дії агентів, що кородують (вапняні відкладення в грунтах, агресивні компоненти стічних вод), зливових потоків і різного роду впливів з боку людини (прокладання доріг, виїмка грунтів при копанні котлованів і т.д.).

Створення кабельної магістралі вимагає ретельного обліку всіх проблем, які можуть виникнути під час її експлуатації. Зокрема, необхідно брати до уваги всі будівлі, системи водовідведення та дороги поблизу. І якщо потенційна загроза цілісності магістралі існує, кабель потрібно прокладати із застосуванням комплексу засобів механічного захисту, про який піде зараз.

Для її всебічного забезпечення ми пропонуємо Вам:

двостінні труби гофровані для кабелю, що використовуються під час прокладання під землею силових кабелів;
короби пластикові, що застосовуються з тією ж метою;
колодязі кабельні пластикові – для ревізії кабельних ліній.
Двостінна гофрована труба для кабелю захищає від механічних пошкоджень і агресивної дії середовища кабелі, позбавлені захисних оболонок. Крім силових кабелів, вони успішно служать для прокладання інших видів провідних комунікацій — сигнальних, телекомунікаційних тощо.

Укладання силових кабелів проводиться в гофровані труби чорного та червоного кольору, колір гофротруб для систем зв'язку та телекомунікації – синій.

Зовнішня стінка двостінної гофрованої труби для кабелю виготовлена ​​з поліетилену низького тиску (ПНД), що володіє високою щільністю і тому дуже міцного, завдяки чому він добре протистоїть механічним і хімічним атакам середовища. Внутрішня стінка гофрованої труби для кабелю зроблена з поліетилену високого тиску (ПВД); поверхня її не має гофру, завдяки чому протяжка кабелю в трубі виконується дуже легко.

Короб для підземної прокладки кабелю, виготовлений їх пластиком, також виконує його механічний захист під землею. У наш час ці вироби прийшли на зміну каналам із бетону та повністю замінили їх собою. Пристрій короба елементарно: це канал, що закривається кришкою, що одягається і знімається в один рух. З'єднання каналів здійснюється за допомогою роз'єму, при цьому верхня частина перекривається кришкою, завдяки чому місце з'єднання виявляється ізольованим від зовнішнього оточення з усіх боків. Стандартний колір таких коробів – чорний чи червоний.

При прокладанні кабельних трас у ґрунті невід'ємною частиною робіт є встановлення колодязів пластикових кабельних для ревізії кабельних трас. З'єднання їх може виконуватися за допомогою двостінних гофротруб. Матеріалом корпусу колодязів кабельних пластикових є поліпропілен - недорогий, але дуже практичний при його підземному застосуванні матеріал.

Гарантією надійності та довговічності прокладання кабельних ліній служить дотримання всіх технологічних вимог таких робіт, що диктуються «Правилами Пристрої Електроустановок» (ПУЕ), а також «Правилами Технічної Експлуатації Електроустановок Споживачів» (ПТЕЕП), відповідно до яких виконується монтаж кабельної лінії. Але навіть якісно виконаний монтаж безсилий поліпшити результат робіт, якщо кабель для прокладки підібраний неправильно. Вчіться його вибирати.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner