Модульні контактори (далі МК) сконструйовані для роботи в низьковольтних електромережах змінної напруги ≈ 230/400 В, 50 Гц та призначені для комутації активних та слабоіндуктивних навантажень у системах управління: освітленням, нагрівальними елементами, вентиляторами, насосами тощо.
Область застосування – системи автоматизації житлових та офісних будівель.
Коли на котушку МК подається напруга, у ній створюється магнітне поле, унаслідок чого якір контактора притягується до сердечника, головна (силова) контактна група МК змінює своє становище. Нормально відкриті контакти при цьому замикаються, нормально закриті розмикаються.
У такому стані силові контакти знаходяться до тих пір, поки напруга живлення подається на котушку. Після зняття напруги живлення або подачі команди відключення по ланцюгу управління (при застосуванні МК разом з додатковим контактом), магнітне поле в котушці зникає, і пружина всередині розпрямляється, якір контактора і головні контакти повертаються у вихідний стан.
Тип і кількість основних контактів може бути різним і залежить від конкретної моделі МК. Для всієї лінійки МК передбачена можливість установки одного додаткового бокового контакту, що витримує номінальний струм 6 А, з контактною групою 1NO+1NC.
МК Двополюсні з головною контактною групою 2NO, 1NO+1NC на номінальні струми 20, 25 А.
Чотирьохполюсні, у виконанні 4NO, 2NO+2NC, 3NO+1NC, 4NC, 20, 25, 40, 63, 100 А.
У всіх моделей МК напруга котушки управління ≈ 230 Ст.
Категорії застосування МК
АС-1 - Електроланцюги опору; неіндуктивне або малоіндуктивне навантаження.
AC-7a, AC-7b - Комутування слабоіндуктивних та рухових навантажень у побутових мережах.
Номінальна напруга - 230/400 В.
Кріплення на Дін-рейку 35 мм.
Корпус із негорючого ABS-пластику.
Приклад: e.mc.220.2.25.1NO+1NC
1) e.mc. 2) ххх-3) х-4) хх-5) хх
Усі МК оснащені індикатором стану контактної групи. Силові контакти конструктивно виконані у вигляді місткового контакту з подвійним розривом, що дозволяє зменшити час горіння дуги і, як наслідок, зношування контактів.